Skip to main content

20. Rozprávkový zámok – Rozprávkový bál princezien na Bojnickom zámku

Jubilejný dvadsiaty ročník podujatia bude zasvätený princom a princeznám – pozitívnym hrdinom, ktorých morálne zásady a životné múdrosti by mali byť inšpiráciou aj pre súčasnú generáciu detí.

V minulosti patrili princovia a princezné k tradičným detským hrdinom. V súčasnosti sa podstata rozprávkových bytostí, ktoré deťom ukazujú rozdiel medzi dobrom a zlom, pomaly vytráca. A spolu s ňou sa z rozprávok i reálneho života vytráca aj slušnosť.

V roku 2016 pozornosť detských divákov prostredníctvom štyroch rozprávkových príbehov upriamime práve na slušnosť. V rámci podujatia s podtitulom „Rozprávkový bál princezien“ pozveme deti a ich rodičov do čarovného sveta chrabrých princov a vznešených princezien. Pozornosť upriamime na slušnosť, spolupatričnosť, silu priateľstva a dobrých skutkov. Cieľom je predstaviť morálne hodnoty, cnosti a charakterové vlastnosti, ktoré boli odjakživa spojené s rozprávkovými princami a princeznami, prostredníctvom štyroch príbehov: Popoluška, Šípková Ruženka, Snehulienka, Kráska a zviera.

Námet, vizuál, produkcia

Petra Čavojská

Scenár, réžia, hudba

Róbert Mankovecký

Návštevnosť

23 541