plagat_Andersen-min

22 100 Návštevníkom, množstvo skvelých ľudí, pekné spomienky, radostné emócie a veľa smiechu to sú ROZPRÁVKY NA BOJNICKOM ZÁMKU :)

Palculienka, Princezná na hrášku, Cisárové nové šaty, Škaredé káčatko

Každoročne volí realizačný tím jedinečnú nosnú tému, ktorá je určená výhradne pre daný ročník. V roku 2014 sme si zaspomínali na jedného z najväčších rozprávkarov sveta – Hansa Christiana Andersena.
Z jeho tvorby sme si vybrali štyri rozprávky, kde dobro víťazí nad zlom, láska nad nenávisťou.

” Ak deti pomôžu rozprávkovým postavičkám správne sa rozhodnúť, získajú symboly veľkého rozprávkara Andersena (Kvietok symbolizujúci lásku, Hrášok symbolizujúci všetkých malých, Ihlu symbolizujúcu usilovnosť a Pierko symbolizujúce písanie) a stanú sa Veľkými majstrami rozprávok.” Takúto úlohu dala deťom na začiatku rozprávková Víla.

Pod literárnym scenárom tohtoročného podujatia Rozprávkový zámok je podpísaný Róbert Mankovecký, ktorý je aj režisérom a autorom hudobných podkladov. Róbert Mankovecký dlhodobo pôsobí ako dramaturg a umelecký šéf v Slovenskom komornom divadle v Martine. Jeho tvorba bola ohodnotená viacerými oceneniami vrátane Ceny ministra kultúry, ocenenia Divadelnej akadémie Dosky a ocenenia Filmovej a televíznej akadémie Slnko v sieti.
Pri samotnej realizácii podujatia režisér pracuje s rôznorodým hereckým obsadením, od najmladšej generácie, až po overených a skúsených ochotníkov strednej a najstaršej generácie. Podobne ako po minulé roky i tento rok bude úzko spolupracovať s profesionálnymi hercami Slovenského komorného divadla v Martine.

Všetky videá z podujatia nájdete tu.