Palculienka
Princezná na hrášku
Cisárové nové šaty
Škaredé Káčatko
Záver rozpávok H. CH. Andersena
Details

Rozprávky Hansa Christiana Andersena na Bojnickom zámku

Námet, vizuál, produkcia
Petra Čavojská
Réžia, scenár, hudba
Róbert Mankovecký
Návštevnosť:
22 100

18. rozprávkový zámok- Rozprávky H.CH.Andersena na Bojnickom zámku

 

Palculienka, Princezná na hrášku, Cisárové nové šaty, Škaredé kačiatko

Každoročne volí realizačný tím jedinečnú nosnú tému, ktorá je určená výhradne pre daný ročník. V roku 2014 v rámci podujatia Rozprávkový zámok zaspomíname na jedného z najväčších rozprávkarov sveta – Hansa Christiana Andersena.
Z jeho tvorby sme si vybrali štyri rozprávky, kde dobro víťazí nad zlom, láska nad nenávisťou. Návštevníkom Rozprávkového zámku ponúkame rozprávkové príbehy Palculienka, Princezná na hrášku, Cisárové nové šaty a Škaredé kačiatko.Ak detskí návštevníci pomôžu rozprávkovým postavičkám správne sa rozhodnúť, získajú symboly veľkého rozprávkara Andersena (Kvietok symbolizujúci lásku, Hrášok symbolizujúci všetkých malých, Ihlu symbolizujúcu usilovnosť a Pierko symbolizujúce písanie) a stanú sa Veľkými majstrami rozprávok.

Pod literárnym scenárom tohtoročného podujatia Rozprávkový zámok je podpísaný Róbert Mankovecký, ktorý bude zároveň aj režisérom a autorom hudobných podkladov. Róbert Mankovecký dlhodobo pôsobí ako dramaturg a umelecký šéf v Slovenskom komornom divadle v Martine. Jeho tvorba bola ohodnotená viacerými oceneniami vrátane Ceny ministra kultúry, ocenenia Divadelnej akadémie Dosky a ocenenia Filmovej a televíznej akadémie Slnko v sieti.
Pri samotnej realizácii podujatia bude režisér pracovať s rôznorodým hereckým obsadením, od najmladšej generácie, až po overených a skúsených ochotníkov strednej a najstaršej generácie. Podobne ako po minulé roky i tento rok bude úzko spolupracovať s profesionálnymi hercami Slovenského komorného divadla v Martine.