záver

21. rozprávkový zámok – Rozpávky Boženy Němcovej na Bojnickom zámku

Námetom pre tohtoročné podujatie Rozprávkový zámok 2017 sa stali obľúbené rozprávky Boženy Němcovej. Tak, ako každý rok, aj tentokrát budú rozprávky zasadené do kontextu s hlbším posolstvom. Spoločne s návštevníkmi budeme tento rok hľadať čas pre deti.
Čo je v živote rodičov dôležitejšie ako radosť a spokojnosť ich detí? A na to, aby boli deti šťastné netreba drahé hračky ani veľa peňazí. Deti najviac na svete milujú svojich rodičov a najväčšiu radosť majú vtedy, keď môžu byť s nimi.
Nenaháňajme sa za úspechom, uznaním a bohatstvom. Nájdime si radšej čas pre deti, pre spoločné hry, spoločné snívanie, pre spoločné výpravy do sveta rozprávok a fantázie.

Návštevníkov do deja tohtoročných rozprávok vovedie Babička, azda najznámejšia hrdinka Boženy Nemcovej. Z jej rozprávania sa deti i rodičia dozvedia všetko potrebné pre výpravu do sveta rozprávkových príbehov.
Spomedzi množstva rozprávok Boženy Nemcovej som tento rok vybrala 4 rozprávky:
– Múdra žena
– Soľ nad zlato
– Čert a Kača
– Popolvár

Pod pripravovaný scenár a réžiu sa v prípade realizácie už tradične podpíše Róbert Mankovecký, s ktorým spolupracujem už dlhé roky.
Róbert Mankovecký je uznávaným autorom množstva divadelných textov inscenovaných profesionálnymi divadlami, medzi ktoré patrí i niekoľko rozprávok. Ako hudobný skladateľ skomponoval hudbu do divadelných a televíznych inscenácií ako i do filmov. Je držiteľom mnohých ocenení vrátane Ceny ministra kultúry, ocenenia Divadelnej akadémie Dosky a ocenenia Filmovej a televíznej akadémie Slnko v sieti.

 

Aktuálne informácie môžete nájsť na našom FB – Rozprávky na Bojnickom zámku


Details

Námet, vizuál, produkcia
Petra Roháčová Čavojská
Réžia, scenár, hudba
Róbert Mankovecký
Termín podujatia:
14. jún - 18. jún 2017
21. jún - 25. jún 2017
Návštevnosť:
21 633 návštevníkov